עיצוב קמין

קמין או בשמו המזמין יותר להיכנס הביתה – Come in

הוא גוף חימום המציע גם אוירה וגם פונקציונליות.

עם בוא החורף, שוב עולה הצורך לחמם את הבתים, להשרות אווירה נעימה ואף רומנטית ולקבל את החורף בכיף.

במקום להדליק מזגן (מייצר חום זמני), תנור חימום (צורך חשמל U מהווה סכנה אמיתית) או רדיאטור (אף הוא זללן חשמל), אני מזמינה אתכם לבחור בקמין.

אז מה חשוב לדעת לפני שבוחרים קמין?

ההחלטה הראשונה שצריכה להילקח היא האם לבחור בקמין עץ , קמין גז או קמין סולר.

קמין העץ הוא הקמין המסורתי יותר, ומוכר בשמו כ"אח", הוא פתרון זול יחסית ואף רומנטי כי מי לא אוהב לשבת אל מול אח בוער, אך מלוכלך ומצריך התעסקות כל הזמן. האח מוציא פיח ויש להוסיף עץ לקמין כל הזמן כדי שימשיך לבעור ומשום כך קשה לשמור על רמת חימום אחידה כל הזמן. הפיח מוצא אל מחוץ לבית.

קמין הגז לעומתו הוא יקר יותר אך נוח מאוד לתחזוקה. הוא מתחבר לרשת הגז הביתית ומופעל על ידי מתג. החיסרון היחיד של קמין זה שחייב להצמידו לקיר חיצוני. הגזים נפלטים אל מחוץ לבית, הגז בעלותו יקר יותר מהעץ ואם רוצים להכניס עיצוב נדרשת עבודת גבס המיועד לחום (גבס ורוד)

קמין המופעל בסולר או נפט הוא הקמין היקר ביותר אך גם הנקי ביותר. מופעל בקלות ומחמם חללים גדולים בפשטות. החסירון בקמין זה שהוא מחייב ארובה וצנרת, יש "להשקות" אותו לעיתים תכופות וקשה יותר להדליק אותו מאת קמין הגז.

הקמין הוא גם אלמנט עיצובי וחשוב להתאימו לחלל אותו הוא בא לחמם.

גודל הקמין בהתאם לגודל החלל היא בחירה קריטית, קמין צמוד קיר או למרכז החדר, מודרני מול קלאסי, כל אלו שאלות ששווה להתייעץ לגביהן עם מעצב/ת פנים מנוסה.

דבר חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון, התקנת קמין בנוי בבית דורשת היתר בנייה ויש להיערך להליך ביורוקרטי קל.

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא קמינים, אשמח לענות

דילוג לתוכן